Karnar каталог >>>> погледнете онлајн   преземете .zip Изберете побрз сервер за да ја посетите нашата веб-страница!посетете го нашиот англиски сервер!посетете го нашиот кинески сервер!


LED лента светлина
Прикажи ги другите модели >>
1.
2.
3. 12V DC 110 / 240V AC LED неонски флекс светло LED светло за јаже

12V DC 110 / 240V AC LED неонски флекс светло LED светло за јаже. Имаме мрежи најголем избор на нисконапонски и високонапонски LED ленти за светлината и за внатрешно и надворешно осветлување. Некои именувани предводени од неонски флекс светлина или приведоа крути светла, предводени од неонски флекс. Ние складираме различни CE ленти во сите пожелни температури на Келвин, како и огромен спектар на луменски излези за да изберете. Користете ги нашите висококвалитетни LED ленти за внатрешни и надворешни делови за осветлување каде што е потребно долготрајно, еколошко и индивидуално линеарно осветлување. Сите наши нисконапонски ленти со ленти од лента се тестирани на рака, оценети за 50.000 животи и имаат гаранција од 2 години. Погледнете го нашиот избор на премиерот RGB и Single Color ленти подолу или да ни дадете повик со било какви прашања што треба да одредите која LED лента е најдобра за вас. Поголемата светлосна ефикасност и SMD-от со поголема моќ дозволија LED светла што се користи во апликации како што се осветлување на задачите со висока осветленост, флуоресцентни и халогенски светилки за замена на светилки, апликации за индиректно осветлување, инспекција на Ултра виолетова за време на производни процеси, поставување и костим, па дури и растечки растенија.( 12V DC 110 / 240V AC LED неонски флекс светло LED светло за јаже )

12V DC 110 / 240V AC LED неонски флекс светло LED светло за јаже

Product Model List

ITEM NO. LED SIZE(mm) Power Consumption
KN-RX-SMD2835
120Pcs SMD 2835 15mm * 7.5mm
7 Watts/m
LED: SMD2835 is 22~24 lm
COLOR: 3000K/4000K/6500K/RED/BLUE/GREEN/GOLDEN YELLOW/PINK,RGB(SMD 5050)
VOLTAGE: AC 220V-240V,DC 12V ,(AC 110V-130V customized)

Packaging Details

1) 50meters/reel & 100meters/reel ; 
2) one reel/CTN ; 
3) Carton Size : (34*34*10/34*34*18cm).

Features of LED strip light

01 flicker free high voltage LED strip light
02 98% transparency environmental and anti UV PVC
03 5000V breakdown free PET insulation
04 evenly heat dissipation 
05 optimum LED strip light for project application over the world
06 less cost on installation and maintenance management

Product Photo
LED лента светлина
KARNAR INTERNATIONAL GROUP LTD LED лента светлина
KARNAR INTERNATIONAL GROUP LTD
LED лента светлина
KARNAR INTERNATIONAL GROUP LTD

Installation Process

LED лента светлина
KARNAR INTERNATIONAL GROUP LTD
STEP 1
LED лента светлина
KARNAR INTERNATIONAL GROUP LTD
STEP 2
LED лента светлина
KARNAR INTERNATIONAL GROUP LTD
STEP 3
LED лента светлина
KARNAR INTERNATIONAL GROUP LTD
STEP 4
LED лента светлина
KARNAR INTERNATIONAL GROUP LTD
STEP 5
LED лента светлина
KARNAR INTERNATIONAL GROUP LTD
STEP6

Application:

Widely used for home decoration , hotels, clubs, shopping malls, etc.
* Decoration or backlight for showcase, advertising, displayer board,corridor, ceiling, stair.
* Lighting for hotel, garden, bridge,road.
* Architectural decorative lighting, boutique atmosphere lighting.
* Extensively applied in Backlighting, concealed lighting, channel letter lighting.
* Decorative lights for holiday, event, show exhibition.
* Emergency & security lighting, advertisement sign lighting.
* Applicable for contour lighting.12V DC 110 / 240V AC LED неонски флекс светло LED светло за јаже

Прикажи ги другите модели >>
1.
2.
3. 12V DC 110 / 240V AC LED неонски флекс светло LED светло за јаже


 
ЛЕР комерцијално светло
   LED светлото на ѕидот мијалник
   LED поплави светлина
   LED панел светло
   LED лента светлина
   LED светло за светло
   LED таванско светло
   LED осветлување светлина
   LED неонски цевки
   LED подземно светло
   LED светилка
ЛЕР одмор светло
   LED низа светло
   LED завеса светлина
   LED нето светло
   Светло со LED светилка
   LED осветлена врвот светлина
   LED гумена кабел светлина
ЛЕР виртуелната реалност светлина
   LED кокосово палто светло
   LED светло цреша
   LED кокосова палма светлина
Додатоци
   Управувач
   Приклучок за струја
   Напојување
Пакување
Сертификат за производ
   Бренд и патент
   Сертификат
 

Karnar in Globalsources.com

Karnar in youtube

Поддржуваме подолу испорака

со воздух, по морски пат

Shipment by UPS ! Shipment by DHL !

Shipment by TNT ! Shipment by EMS !Поддржуваме подолу исплата

Жичен трансфер

Pay by Western union !

Pay by Paypal, credit card !


   
 
 
©2005-2018 Karnar   Контактирајте не   Мапа на сајтот  Last modified: August 15 2022 03:44:49.

shqiptar   العربية   አማርኛ   Azərbaycan   Gaeilge   Eesti keel   Euskal   беларускі   български   Íslensku   Polski   Bosanski   فارسی   Burry (Afrikaans)   dansk   Deutsche Sprache   Русский язык   Français   Filipino   suomalainen   Frysk   ភាសាខ្មែរ   ქართული   ગુજરાતી   Қазақша   Kreyòl Ayisyen   한국어   Hausa   Nederlands   Кыргыз тили   Galego   Català   Česky   ಕನ್ನಡ   Corsa   hrvatski   Kurdî   Latine   Latviešu   ລາວ   Lietuviškai   Lëtzebuergesch   românesc   Malagasy   Malti   मराठी   മലയാളം   Melayu   Македонски   Maori   Монгол хэл   বাংলা ভাষার   မြန်မာ   Miao   IsiXhosa saseMzantsi Afrika   I-South African Zulu   नेपाली   norsk språk   ਪੰਜਾਬੀ   Português   پښتو   Chichewa   日本語   svenska   Samoa   Српски   Sesotho   සිංහල   Esperanto   slovenského jazyk   Slovenščina   Kiswahili   Gàidhlig na h-Alba   Sugbo   Somali   Тоҷикӣ   తెలుగు   தமிழ் மொழி   ไทย   Türk dili   Cymraeg   اردو   Українська   O'zbek   Español   עברית   Ελληνικά   Hawaiian   سنڌي   magyar   Shinra   Հայերեն   Asụsụ Ibo   lingua italiana   ייִדיש   हिन्दी   Sunda Indonesian   Bahasa indonesia   Wong Jawa   Yorùbá   Người việt nam   中文(繁體)   中文(简体)